Slaglåspistol
2016-10-13
408123
| Klubbat belopp | 3 200 SEK |
| Utropspris | 2 000 SEK |
SLAGLÅSPISTOL, 1700-talets andra hälft, ändrad från flintlås, oktagonalt kammarstycke, graverat lås, helstock med mässingsbeslag, längd 41 cm
skador