Vas Kina Kanton
2016-09-30
407945
| Klubbat belopp | 2 200 SEK |
| Utropspris | 2 000 SEK |
VAS, porslin, Kina, 1800-tal, kanton, med hänklar i form av fohundar, livet med reliefdekor av salamandrar samt reserver med palatsscener i emaljfärger, järnoxid samt guld, höjd ca 33 cm
Nagg