Urna Kina Qianlong
2016-10-02
407803
| Klubbat belopp | Osåld |
| Utropspris | 2 000 SEK |
URNA, porslin, Kina, Qianlong (1736-1795), hänklar i form av drakar, dekor av flodlandskap med pagoder i underglasyrblått, höjd ca 20 cm
Lock saknas, lagningar, skador