Tekanna Kina Kangxi
2016-10-01
407745
| Klubbat belopp | Osåld |
| Utropspris | 4 000 SEK |
TEKANNA, porslin, Kina, Kangxi (1662-1722), dekor av uppställda ting i underglasyrblått, höjd ca 18 cm, längd ca 28 cm
Locket med omfattande lagningar/skador, pipen senare samt i metall