Tallrikar Kina
2016-09-21
407254
| Klubbat belopp | 550 SEK |
| Utropspris | 1 500 SEK |
TALLRIKAR, djupa, 8 st, porslin, Kina, 1800-talets första hälft, dekor i underglasyrblått av flodlandskap med pagoder, diameter ca 22 cm
Sprickor, nagg, lagningar