Stekfat Kina
2016-09-21
407252
| Klubbat belopp | Osåld |
| Utropspris | 4 000 SEK |
STEKFAT, porslin, Kina, Qianlong (1736-1795), dekor i underglasyrblått av palatsträdgård med påfåglar och pioner, botten med stämpel, ca 44x37 cm
Enstaka nagg och glasyrslitage