Tysk sabelbajonett
2016-10-13
407033
| Klubbat belopp | Osåld |
| Utropspris | 3 000 SEK |
SABELBJONETT, tysk, 1800-talets mitt, med yataghan-klinga, stämplad W.R. Kirschbaum, gjutet mässingsfäste, stålbalja, längd 70 cm
omfilat fäste