Hjullåspistol

Hjullåspistol
Hjullåspistol
Hjullåspistol
Hjullåspistol
Hjullåspistol
Hjullåspistol
Hjullåspistol
Hjullåspistol
Hjullåspistol
Hjullåspistol
Hjullåspistol
Hjullåspistol
Hjullåspistol
Hjullåspistol
Hjullåspistol
Hjullåspistol
Hjullåspistol
Hjullåspistol
Hjullåspistol
Hjullåspistol

Klubbat för:

202 000 SEK

Utropspris

20 000 SEK

HJULLÅSPISTOL, 1600-talets första hälft, pipa och lås med otydliga stämplar, pipa med oktagonalt kammarstycke med graverad dekor, kaliber ca 8,5 mm, graverat lås med spår av förgyllning, helstock med beniläggningar och stålbeslag, längd 78 cm

Skador, kompletteringar, personnummermärkt

406961

2016-10-13