Flintlåspistol
2016-10-13
406927
| Klubbat belopp | 5 000 SEK |
| Utropspris | 5 000 SEK |
FLINTLÅSPISTOL, 1700-tal, pipa med oktagonalt kammarstycke, graverat lås, helstock i valnöt med graverade stålbeslag, längd 37 cm
senare läppskruv, del saknas, smärre skador