Slaglåsgevär dubbelpipigt
2016-10-13
406879
| Klubbat belopp | 7 800 SEK |
| Utropspris | 4 000 SEK |
SLAGLÅSGEVÄR, belgiskt, dubbelpipigt, 1800-talets början, signerat Beuret Liège, ändrat från flintlås, signerade lås, nippelsäkring, halvstock i valnöt med graverade stålbeslag, tumplåt i silver med ägarnamn, längd 125 cm