Skrin silver
2016-09-20
406721
| Klubbat belopp | 2 000 SEK |
| Utropspris | 2 000 SEK |
SKRIN, silver, 1900-talets första hälft, svenska importstämplar, rokokostil, invändigt förgyllt, locket med cabochonslipad sten, fotavslut i form av rocailler, höjd ca 7,5, 15x13 cm, vikt ca 399 g