Ljuskrona barockstil 1900-tal
2016-09-19
406437
| Klubbat belopp | 5 600 SEK |
| Utropspris | 2 000 SEK |
LJUSKRONA, barockstil, stomme av mässing, behängd med slipade glasprismor, för 4 ljuspunkter och 4 stearinljus, omkring 1900-talets mitt, höjd ca 87, Ø 37 cm.
Bruksspår, enligt uppgift genomgången el 2005