Skålfat Kina 1800-tal
2016-09-19
406342
| Klubbat belopp | Osåld |
| Utropspris | 2 000 SEK |
SKÅLFAT, 1 par, porslin, Japan, 1800-tal, dekor av sångfågel vid krysantemum i underglasyrblått, diameter ca 24 cm
Ett fat med smärre kantnagg