Ljusstakar silver senempire
2016-09-22
406156
| Klubbat belopp | Osåld |
| Utropspris | 5 000 SEK |
LJUSSTAKAR, 1 par, silver, 1800-talets mitt, troligen Tyskland, godronneringar och ciselerad dekor, höjd ca 34,5 cm
Ljushållare i nysilver, kuppan med smärre bucklor