Knut Norman oljemålning
2016-09-17
405640
| Klubbat belopp | 1 300 SEK |
| Utropspris | 2 000 SEK |
KNUT NORMAN (1896-1977), Urvädersgränd mot Lundagatan, signerad Knut Norman -18, olja på duk, ca 65 x 81 cm
Proveniens: Inköpt direkt av den unge konstnären av nuvarande ägarens far, som stödde Knut Normans spirande konstnärsskap