Ljuskrona gustaviansk stil
2016-09-16
405570
| Klubbat belopp | 4 600 SEK |
| Utropspris | 5 000 SEK |
LJUSKRONA, 1900-tal, oscariansk stil, förgylld stomme, 8-armad, behängd med olikslipade prismor delvis droppformade, elektrifierad, diameter ca 49, höjd ca 83 cm