Flintlåspistol 1700-tal
2016-09-12
404742
| Klubbat belopp | Osåld |
| Utropspris | 4 000 SEK |
FLINTLÅSPISTOL, Sydeuropa, 1700-tal, pipa med graverad dekor, nätskuren kolv av valnöt, mässingsbeslag med troffégrupp, längd ca 44 cm
Patina, lagningar, slitage