Uppläggningsfat 1700-tal Kina
2016-09-10
404392
| Klubbat belopp | 2 400 SEK |
| Utropspris | 3 000 SEK |
UPPLÄGGNINGSFAT, 3 st, porslin, Kina, Qianlong (1736-95), dekor i underglasyrblått av flodlandskap med pagoder, längd ca 32-35 cm
Smärre nagg och glasyrbortfall