Uppläggningsfat 2 st 1700-tal Kina
2016-09-10
404389
| Klubbat belopp | 3 600 SEK |
| Utropspris | 4 000 SEK |
UPPLÄGGNINGSFAT, 2 st, porslin, Kina, Qianlong (1736-95), dekor i underglasyrblått av trägård, konturerat brätte, längd ca 40, 49 cm
Smärre nagg, det mindre fatet med glasyrsläpp på kanten