Ljuskrona
2016-09-12
404360
| Klubbat belopp | 6 800 SEK |
| Utropspris | 4 000 SEK |
LJUSKRONA, med prismor, oscariansk, för 12 ljus, stomme i förgylld mässing med genombruten dekor, behängd med olikslipade prismor diameter ca 62, höjd 80 cm
Senare elektrifierad, smärre lagning/komplettering, möjligen saknas enstaka prismor