Ljuskrona, 1900-tal
2016-09-09
404213
| Klubbat belopp | 4 200 SEK |
| Utropspris | 2 500 SEK |
LJUSKRONA, 1900-talets första hälft, gustaviansk stil, olikslipade prismor, stomme i mässing, sex ljusarmar, elektrifierad, höjd ca 80, diameter ca 58 cm
Slitage, extra prismor medföljer