Bordslampa
2016-09-08
403889
| Klubbat belopp | 8 200 SEK |
| Utropspris | 8 000 SEK |
BORDSLAMPA, 1800-talets slut, Frankrike, delvis förgylld och patinerad brons, kolonnformad skaft, höjd inklusive skärm ca 74 cm
Senare elektrifierad, senare skärm