Edo Murtic mapp med 6 färglitografier
2016-09-07
403795
| Klubbat belopp | 1 000 SEK |
| Utropspris | 2 000 SEK |
EDO MURTIC (Kroatien, 1921-2004), "8 Litografija", 1959, mapp med 6 av ursprungligen 8 färglitografier, signerade och numrerade 160/200, bladstorlek 49x35 cm
Något gulnade, smärre hanteringsveck