Tillbaka till katalog
Olle Baertling signerad utställningsaffisch
Klubbat för:
7 400 SEK
Estimate
3 000 SEK
Description
OLLE BAERTLING (1911-1981), Forme ouverte, utställningsaffisch för Galerie Denise René, Paris, 1972, signerad Baertling, färgserigrafi tryckt av Atelier Arcay, 95x65 cm
PROVENIENS: Stefan Schueler (1920-2015), Svensk bokhandlare som 1972 grundade den sk. "Konst-Bibliofilen" i Gamla Stan, Stockholm
Condition
Auktionsnummer:
403739
Date:
2016-09-07