Skål Brinjal
2016-09-06
403401
| Klubbat belopp | Osåld |
| Utropspris | 4 000 SEK |
SKÅL, porslin, Kina, Kangxi (1662-1722), "Brinjal", ristad dekor av blommor i grönt och gult, diameter ca 21 cm, höjd ca 7 cm
Slitage, sprickor, nagg