Uppläggningsfat Kina 1700-tal
2016-09-08
403096
| Klubbat belopp | 900 SEK |
| Utropspris | 1 500 SEK |
UPPLÄGGNINGSFAT, porslin, Kina, Qianlong (1736-1795), oktagonalt brätte, dekor i underglasyrblått av flodlandskap med pagoder, längd ca 37,5 cm
Smärre nagg och slitage