Birger Halling
2016-09-04
402793
| Klubbat belopp | 1 100 SEK |
| Utropspris | 1 500 SEK |
BIRGER HALLING (1907-1996): efter Karel Appel, monogramsignerad BH, textil, ca 120x106 cm
PROVENIENS: Restaurant Pelikan, Södermalm, Stockholm