Oidentifierad konstnär
2016-09-03
402780
| Klubbat belopp | 1 000 SEK |
| Utropspris | 2 000 SEK |
OIDENTIFIERAD KONSTNÄR, Mondaine, ca 1900 signerad (på flickans rygg) och på sockeln märkt Schumacher, alabaster och brons, höjd ca 16,5, bredd 14 cm.
Mindre inre spricka på flickans vänstra kind, slitage.