Uppläggningsfat
2016-09-01
402105
| Klubbat belopp | 900 SEK |
| Utropspris | 1 000 SEK |
UPPLÄGGNINGSFAT, porslin, Kina, Qianlong (1736-1795), dekor av flodlandskap med pagoder i underglasyrblått, längd ca 38 cm
Flertalet nagg, slitage