Stekfat tallrikar cremekopp i porslin Kina
2016-08-27
401376
| Klubbat belopp | 800 SEK |
| Utropspris | 1 000 SEK |
STEKFAT, dekor i underglasyrblått, TALLRIKAR, 2 st., CREMEKOPP, dekor i famille roserfärger, porslin, Kina, 1700-tal, stekfatets mått ca 32x24, fatens diameter 23 cm
Kantnagg, sprickor på tallrikarna, koppen med lagad kant