Flintlåständare 1700-tal
2016-08-27
401360
| Klubbat belopp | Osåld |
| Utropspris | 4 000 SEK |
ELDDON, 1770-tal, flintlåständare, märkt I. Savige för J. Savage of Wolverhampton, England, järn och mässing, träkolv, längd ca 19 cm
Slitage och skador, delar saknas