Kaffeservis porslin
2016-08-27
401227
| Klubbat belopp | 1 600 SEK |
| Utropspris | 1 000 SEK |
SERVIS, 14 dlr., porslin, 1800-talets första hälft, bestående av: kaffekanna, mjölkkanna samt 12 koppar med fat, höjd ca 7-19 cm
Slitage, färgbortfall, smärre sprickor