Fat i porslin K ina
2016-08-25
400732
| Klubbat belopp | Osåld |
| Utropspris | 4 000 SEK |
FAT, porslin, Kina, 1700-tal, underglasyrblått med dekor i famille rosefärger av figurscen på palatsträdgård, ca 28x25 cm
Kantnagg, lagat brätte