Tallrikar porslin Kina
2016-08-25
400440
| Klubbat belopp | 3 200 SEK |
| Utropspris | 3 000 SEK |
TALLRIKAR, 6 st., porslin, Kina, tidigt 1700-tal, underglasyr i blått, diameter ca 22,5 cm
Nagg och smärre avslag, en med hårspricka