Lisa Larson figuriner
2016-08-21
400299
| Klubbat belopp | 1 100 SEK |
| Utropspris | 1 500 SEK |
LISA LARSON, 2 figuriner, "Charlotta" och "Väst" stengods, Gustavsberg, signerad LL resp. Lisa L, Charlotta tilverkades 1958-73, Väst från 1974, höjd ca 16,5 resp. 13 cm
Charlotta med tillverkningsspricka i botten samt smärre nagg