Fat Kina
2016-08-20
400240
| Klubbat belopp | Osåld |
| Utropspris | 6 000 SEK |
UPPLÄGGNINGSFAT, porslin, Kina, Qianlong (1736-1795), famille rose, dekor av påfågel med pion och magnolia på trädgårdsklippa i emaljfärger, järnoxid samt guld, längd ca 38 cm
Kantretusch, krackelering, ifyllt nagg