Tallrikar i porslin 1700-tal
2016-08-19
400040
| Klubbat belopp | 450 SEK |
| Utropspris | 1 500 SEK |
TALLRIKAR, 2 st, porslin, Kina, Qianlong (1736-95), dekor i famille rosefärger, diameter ca 23 cm
Enstaka nagg samt ena tallriken med kantlagning