Ikon Ryssland
2016-08-18
399892
| Klubbat belopp | 1 000 SEK |
| Utropspris | 2 000 SEK |
IKON, 1800-tal, Ryssland, helig figur (möjligen S:t Nicolaus, träpannå, krederad och målad, ca 35,5x26 samt 2 cm tjock.
Nagg, slagmärken, färgbortfall, insektsangrepp, bruks och åldersrealterat slitage.