Skål samt bojan porslin Kina
2016-08-14
399246
| Klubbat belopp | 350 SEK |
| Utropspris | 1 500 SEK |
SKÅL, BOJAN, 2 dlr., porslin, Kina, 1800-talets första hälft, dekor i underglasyrblått, höjd ca 8-13 cm, skålens diameter ca 17,5 cm
Sprickor, nagg