Skålfat kina
2016-08-14
399224
| Klubbat belopp | 2 400 SEK |
| Utropspris | 2 000 SEK |
SKÅLFAT PÅ FOT, porslin, Kina, 1800-tal, konturerat brätte, dekor av vis man på klippa samt kalligrafi, brättet med blommor och fjärilar i emaljfärger samt järnoxid, längd ca 29 cm, höjd ca 7,5 cm
Slitage, beläggning