Stekfat Kina Qianlong
2016-08-14
399220
| Klubbat belopp | Osåld |
| Utropspris | 6 000 SEK |
STEKFAT, 1 par, porslin, Kina, Qianlong (1736-1795), konturerat brätte, dekor av trädgårdsklippa med blomsteruppsättning av pioner i vas samt antikviteter och attribut i underglasyrblått, brättet med strödda blomsterkvistar, längd ca 44 cm
Båda faten med större nagg, ett med lagning