Richard Bergh
2016-08-11
398997
| Klubbat belopp | 6 600 SEK |
| Utropspris | 8 000 SEK |
RICHARD BERGH (1858-1919)
"Storängen", Stämpelsignerad a tergo RB, olja på duk, 70x75 cm,
UTSTÄLLD: Aguelimuseet i Sala 1995
PROVENIENS: Stockholms Auktionsverk, Stora Kvalitén 1998, auktionsnr 1212
Ytrepor