Smycken i bärnsten
2016-07-30
397379
| Klubbat belopp | Osåld |
| Utropspris | 2 000 SEK |
BÄRNSTENSMYCKEN, bestående av halsband med slipade opaka stenar samt ett med mindre stenar armband i försilvrad metall med tre slipade stenar med s.k. sunspangles, längsta halsbandet ca 56, armbandet diameter ca 5,5 cm
Mindre nagg, slitage.