Ljuskrona i bemålade blommor
2016-07-25
397112
| Klubbat belopp | 5 200 SEK |
| Utropspris | 3 000 SEK |
LJUSKRONA, 1900-tal, för 8 ljus, polykromt bemålad och bronserad plåt, dekor i form av blommor och blad, höjd ca 70, diameter 80 cm
Slitage, smuts