Axel Olson oljemålning
2016-07-25
397076
| Klubbat belopp | 7 400 SEK |
| Utropspris | 10 000 SEK |
AXEL OLSON (1899-1986): "Cassis landskapsmotiv från sydfrankrike", signerad och daterad Axel Olson -51, olja på duk, ca 23x27 cm
UTSTÄLLD: Liljevalchs Halmstadsgruppen 60 år 1989, katalognummer 237