Skål Kina 1700-tal
2016-07-22
396813
| Klubbat belopp | 2 000 SEK |
| Utropspris | 3 000 SEK |
SKÅL, porslin, Kina, 1700-tal, dekor i underglasyrblått, höjd ca 8,5, diameter 20 cm
Glasyr nagg, tillverkningsdefekter