Brosch 1800-tal
2016-07-27
396688
| Klubbat belopp | Osåld |
| Utropspris | 6 000 SEK |
BROSCH, silver, 1800-talets andra hälft, i form av blomma, antik- och rosenslipade diamanter, mittsten ca 0,30 ct, blomsterformad, broschnål i guld, bredd ca 2,6 cm, total vikt ca 7 g
Omarbetad, senare broschnål