Bronssocklar 1800-tal
2016-07-20
396648
| Klubbat belopp | 2 400 SEK |
| Utropspris | 1 200 SEK |
SOCKLAR, 1 par, brons, 1800-talets andra hälft, nyrokoko, inre diameter ca 11, höjd ca 8,5 cm
HISTORIK: Lösöre från Steninge slott, i arv till nuvarande ägare