Skål i silver
2016-07-20
396599
| Klubbat belopp | 1 500 SEK |
| Utropspris | 3 000 SEK |
SKÅL, silver, 1800/1900-tal, inre oktagonal och bukig form med floral dekor, stämplad, höjd ca 5, diameter 28 cm, vikt ca 430 g
Bruks och åldersrelaterat slitage