Armring förgyllt silver 1800-tal
2016-07-23
396071
| Klubbat belopp | Osåld |
| Utropspris | 2 500 SEK |
ARMRING, förgyllt silver, filigrandekor, fasettslipad gul sten, 1800-talets senare del, säkerhetskedja ej öppningsbar, innerdiameter ca 5,5 cm, vikt ca 29,5 g
Sten med hack och nagg